Almanya'ya İhracat Nasıl Yapılır?

Blog

image

Almanya'ya İhracat Nasıl Yapılır?

TÜRKİYE’DEN ALMANYA’YA İHRACAT NASIL YAPILIR?

 

Ülkemiz açısından ihracat en önemli ticari etkinliklerden biridir. Global dünya düzeninde tüm ülkeler birbirinden mal ve hizmet alışverişi yapmaktadır.  Genç ve dinamik nüfus yoğunluğuna sahip ülkemizde ihracat kapasitesi oldukça yüksektir.  Dünyanın geneliyle kıyaslandığında ihracat kapasitesi fazladır ancak ihracat pazarlaması sorun teşkil etmektedir. 

Üreticilerin başka ülkelere ürün veya hizmet satma kısmında karşılaştıkları sorunlar nedir, engel teşkil eden sebepler ortadan nasıl kaldırılır?

 

Kobiler ve küçük işletmeler açısından üretimi dış pazarlara ulaştırmak son derece ciddi sorunlarla karşılaşılmasına neden olur. Geleneksel yöntemlere sadık kalındığı müddetçe üretim potansiyelini yurt dışına taşımak imkansız hale gelebilir. Ülkemizdeki yüksek potansiyeli dış pazarlara açmak dijital araçların kullanımıyla son derece kolay ve sorunsuzdur. 

Geleneksel pazarlama ne yazık ki günümüzde geri kalmış ve yetersiz bir etkinlik olmakla birlikte, dijital araçlarla dünyanın her yerine erişim sağlanabilmektedir. 

 

Ülkemizin en önemli ticaret ortaklarından biri Almanya’dır, Türkiye’den Almanya’ya ihraç edilen ürünlerin toplam hacmi 42 milyar dolardan fazladır. İhraç edilen ürün ve hizmetlerin çeşitliliği ve ihraç hacmi Almanya’ya ürün satmak isteyen Kobi ve küçük ölçekli firmaları heyecanlandırır. 

Fakat Türkiye’den Almanya’ya ihracatın nasıl yapılacağına dair bilgileri olmayabilir. Dijital araçları kullanmanın yanı sıra strateji ve planlama yapmak da dış ihracatta başarılı olmanın püf noktalarından biridir. Yurt dışında pazar oluşturmak ve yönetmek  için uluslararası pazarlarda deneyimi olan Dış Ticaret Uzmanlarından destek almak gerekmektedir. 

GoTradeGo aracılığıyla işletmeler ürünlerini yurt dışına ihraç etmelerini sağlayacak olan Dış Ticaret Uzmanları ile eşleşebilir, ihtiyaç duydukları bilgi ve yönlendirmeyi kolaylıkla elde edebilirler.

 

Ticaretin dijital yüzü olarak tanımlayabileceğimiz GoTradeGo, yetenek ve tecrübe sahibi Dış Ticaret Uzmanlarını ihracat ve ithalat yapmak isteyen firmalarla eşleştirir.  Bir nevi köprü görevi gören dijital platform, uluslar arası ticaretin tek bir site üzerinden kolaylıkla gerçekleşmesine olanak tanır…

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp