Sıkça Sorulan Sorular

GoTradeGo için sıkça sorulan sorular
 • Neden Üye Olmalıyım? İlk Başta Neden Üyelik/Ürün Listeleme Ücreti Ödüyorum?

  Ürününüzle ilgili dış ticaret tecrübesi olan, halihazırda müşteri portföyü bulunan uzmanların sizin ürününüzle ilgilenmesini sağlayarak global pazarda hızlı bir şekilde yerinizi almanızı amaçlıyoruz. Dış ticarette tecrübeli uzmanların ürününüzü ve özelliklerini benimseyip en kısa sürede size müşteri sunmasını istiyoruz.

 • GoTradeGo Şirketime Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

  Şirketinizin dış ticaret departman maliyetini düşürür ya da ortadan kaldırır, ürünlerinize yeni ithalat/ihracat yapabileceğiniz pazarlar ve müşteriler bulur, gotradego’ya kayıtlı dış ticaret uzmanları sizin ürünlerinizi satmak için çalışır, böylece ciro ve karlılığınız artar.

 • İlk İhracatımı Ne Zaman Yaparım?

  Bu konu pazarın durumuna göre değişim göstermektedir.

 • İhracat Yapılacak Ürün Grubunda Bir Sınırlama Var Mı?

  Birçok ürün grubu ile ilgili deneyimli dış ticaret uzmanları ile her geçen gün daha da büyüyoruz, dolayısıyla herhangi bir ürün grubunda sınırlama yoktur.

 • Benimle/Şirketimin İhracatı İle Kim İlgilenecek?

  Sizin ürününüz ile ilgili deneyimli, ithalat/ihracat müşteri portföyü bulunan dış ticaret uzmanı sitemizden eşleşme sağlandıktan sonra mutabık kalınırsa sizin ithalat ve ihracatınızla ilgilenecektir. Bununla birlikte portföyümüzdeki dünyanın birçok ülkesinde bulunan ürününüz konusunda uzman dış ticaret uzmanları size müşteri arayacaktır.

 • Anlaşmalı Olduğunuz Gümrük Müşavirliği Ve Nakliye Şirketiniz Var Mı?

  Evet, çözüm ortaklarımız arasında gümrük müşaviri ve taşıma şirketleri bulunmaktadır. İsterseniz gotradego üyeleri için sundukları özel fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

 • İhracat Konusunda Resmi Prosedürlerle İlgili Kim İlgileniyor?

  Ürünlerinizle ilgili, eşleşme sağlayıp mutabık kaldığınız dış ticaret uzmanları ürünlerinize yurt dışında müşteri bulmayı ve ihracat yapmanızı, müşteri ile fiyat, ödeme, teslimat, ürün özellikleri vb. koşullarda anlaşmanızı sağlamaya çalışır. Bunun dışında şirketinizle ilgili geri kalan resmi prosedürleri, nakliyeci seçimi, malın yüklenmesi, gerekli izin belgelerin alınması, ihracat evraklarının hazırlanması, belgelerin ürünle ilgili kurumlara gönderilmesi gibi operasyonel işler sizin tarafınızdan yerine getirilir. Dış ticaret uzmanınız belgelerin nasıl hazırlanacağını örneklerle anlatır ve süreçler konusunda destek verir. Dış ticaret sorumlunuzdan ek hizmet alabilir ve ihracat belgelerini vb. diğer prosedürlerini yerine getirmelerini de isteyebilirsiniz.

 • Çalışma sistemi nedir, sizden ne beklenir?

  Uzman olduğunuz ürün kategorisine göre portföyümüzdeki bir üretici sizinle iletişime geçer. Sonrasında ürünlerle ilgili müşteri araştırması yapar ya da portföydeki mevcut alıcılarınıza (ithalatçılara) ulaşıp ürünlerle ilgili bilgi verip, ürünü ihraç etmeye çalışırsınız. Kısaca sizden, ihraç edilecek ya da ithal edilecek ürünler için müşteri bulmanız ve üreticiyi/dağıtıcıyı ihracat konularında bilgilendirmeniz, ürün teslimine kadar mentorluk yapmanız beklenmektedir.

 • Tecrübeli olunan ülkeler ne demek?

  Daha önce ihracat gerçekleştirdiğiniz ülkeleri burada listelemeniz size avantaj sağlayacaktır.

 • Ek İş yaptığımı başkası bilir mi? Kimlik bilgilerim gizli kalacak mı?

  Bu bilgiler şirketimiz tarafından gizli tutulmaktadır. Profil bilgileriniz sizin talebinize göre gotradego üyesi firmalar tarafından kısıtlı ya da tam olarak görülebilir. Bunun dışında diğer 3. şahıslar bilgilerinizi göremez.

 • Tecrübeli olunan ürünleri doğru bir şekilde doldurmak ne sağlar?

  Ürün detayı önemlidir çünkü firmalar ürün araması yaparak size ulaşırlar. Sizde tecrübeli olduğunuz ürünleri aralarına virgül ve boşluk kullanarak birbirinden ayırabilirsiniz.

 • Ne kadar para kazanacağım? Hesabıma para ne zaman geçer? Bana ödenen ücretlerle ilgili vergiler kimin sorumluluğundadır?

  Yapacağınız ihracata bağlı olarak ihracatçı firma ile aranızda komisyon oranı belirlersiniz. Firma ile mutabık kalındıktan sonra işlemlere başlarsınız. İhracat yapıldıktan sonra belirlenen orandaki komisyonunuz, stopaj kesintileri resmileştirildikten sonra tarafınıza ödenir.

 • Kaç adet üretici/dağıtıcının sorumluluğu bana verilmektedir?

  Uzmanı olduğunuz her farklı sektör için aynı anda farklı üretici/dağıtıcının sorumluluğunu alabilirsiniz. Böylece daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

 • Sorumlu olduğum firmaya ne kadar zamanda ihracat yaptırmam bekleniyor? İhracat yaptıramazsam ne olur?

  Sizden en hızlı bir şekilde ihracat yaptırmanız beklenmektedir. İhracat gerçekleşmez ise mevcut üretici/dağıtıcı için ihracat sorumluluğu göreviniz sona erer.

 • Kurumsal bir profil resmi neden önemli?

  Firmaların dış ticaret uzmanı ararken dikkat ettikleri bir özelliktir.

 • Hizmet kalitem ölçülecek mi?

  Evet, sorumlu olduğunuz üretici/dağıtıcıya e-mail ile gönderilen form üzerinden iletişim gücünüz, verdiğiniz destek seviyesi, alıcı müşteri bulma seviyeleri ile oluşan geneldeki üretici/dağıtıcı müşteri memnuniyeti ölçülür. Aynı zamanda yapılan ilk ihracatta firma tarafından size ilk ihracatım rozeti verilir. Bu sayede ihracatçı firmalar tarafından görünürlüğünüz artar.

 • Uyulması gereken kurallar nelerdir?

  Müşteri ile iletişiminizi (yazışma, görüşme, belge-fotoğraf ya da video gönderimi) gotradego platformu ya da belirlediği bir uygulama üzerinden yapmak zorundasınız. Kendi iletişim bilgilerinizi ve alıcı müşteri bilgilerinizi sorumlu olduğunuz üretici/dağıtıcıya veremezsiniz ya da dış ticaret sorumlusu olduğunuz üretici/dağıtıcının iletişim bilgisini isteyemezsiniz. Bu gibi durumlarda hatalı davranan taraf üyelikten çıkarılır ve hak edişleri iptal edilir.

 • Gotradego bana ne gibi avantajlar sağlar?

  Boş vaktinizde evinizde/işinizde hatta tatilde bile zamanınızı değerlendirerek sürekli gelir elde edersiniz. Fuar/müşteri ziyareti, distribütör/bayilik bulmak için hem para kazanır hem de Dünya’yı gezersiniz. Bununla birlikte network ağınızı genişletirsiniz.Birden fazla sektörle çalışma imkanı ve kendi markanızı yaratma imkanı bulursunuz.

Hala sorularınız var mı?

Whatsapp