İhracatı Engelleyen Faktörler ve Durumlar

Blog

image

İhracatı Engelleyen Faktörler ve Durumlar

Bir ülkenin veya firmanın yurt dışına mal ve hizmet satışını engelleyen, zorlaştıran çeşitli etkenler mevcut olabilir. Dış ticarete yeni adım atacak firma ve şirketler için ihracat işlemleri karışık ve güç gelebilir.  Ürün ve hizmetlerini dış pazarlarda satmak isteyen firmalar için Dış Ticaret Uzmanları gereken destek ve yardımı sunmaktadır. 

GoTradeGo, yeni ihracata atılacak firma ve şirketlerin karşılarına çıkabilecek engelleyici faktör ve durumları sizler için liste haline getirdi.

 

1-      Dil ve kültürel farklılıklar iş yapma ve iletişim de sorunların yaşanmasına neden olabilir. İhracatta müşteri ilişkileri ve ürünlerin pazarlanması son derece önemli bir husustur.

2-      Ticaret engelleri ve gümrük tarifeleri, kotalar, ithalat lisansları ihracat işlemlerini zorlaştırabilir.

3-      Sertifikasyon süreçleri ve teknik standartlar ihracatçıları olumsuz yönde etkileyebilir.

4-      Nakliye, ulaşım ve lojistik sorunları ürünlerin hedef bölgeye ulaşmasında mali sorunların çıkmasına neden olabilir.

5-      Dalgalanan döviz kurları ihracatçıların gelirlerini etkilemektedir, olumsuz bir dalgalanma negatif yönde hissedilir.

6-      Hukuki engeller ve politik riskler istikrarsızlığı doğurarak ihracat yapan firma ve şirketleri etkileyebilir.

7-      Uluslar arası rekabet ürünlerin ihracatında zorluk yaratabilir.

8-      Kaynak ve zaman yetersizliği ihracatın gerçekleşmesinde sıkıntıların yaşanmasına neden olabilir.

9-      Hedef ülkelerin değişen politikaları ihracat planlarını birebir etkileyebilir.

10-  Uluslar arası ve yerel rekabet ürünlerin ihracatını zorlaştırırken, fiyat ve pazarlama stratejilerinin değişimini gerektirebilir.

 

İşletmelerin ve firmaların dış ticarette karşılaşabilecekleri sorunları önceden öngören ve çözüm odaklı çalışan Dış Ticaret uzmanları en iyi stratejileri oluşturmanızda yardımcı olacaklardır.  GoTradeGo, ihracat süreçlerinizi takip edecek ve yönlendirecek uzmanlar ile tanışmanızda büyük rol oynamaktadır…

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp