İhracat Yaparken Kazançlı Çıkmanızı Sağlayacak Türk Eximbank Kredileri

Blog

image

İhracat Yaparken Kazançlı Çıkmanızı Sağlayacak Türk Eximbank Kredileri

İhracat Yaparken Kazançlı Çıkmanızı Sağlayacak Türk Eximbank Kredileri

İhracat yapan işletmeler için Türk Eximbank, adeta bir destek ve güvence kaynağıdır. Sizin için sunduğu avantajlı kredi programları ve ihracat alacak sigortası ile ilgili rakamlarla dolu bilgiler ile sizde kredi fırsatından yararlanabilirsiniz.

Türk Eximbank Kredi Fırsatından Kimler Yararlanabilir

Türk Eximbank Kredileri, mal ve hizmet ihracatçısı olan işletmeler için büyük avantajlar sunuyor. KOBİ ve KOBİ dışı tüm firmalar, bu fırsatlardan yararlanabilir. Özellikle KOBİ'lere, 20 milyon TL ve KOBİ dışı firmalara ise 30 milyon TL'ye kadar kredi imkanı sağlanıyor. En az 12 ay vade seçeneği, işletmelerin ödeme planını esnek hale getiriyor. Tüm krediler Türk lirası cinsinden sunuluyor ve kefalet komisyonu yüzde 1,5 seviyesinde bulunuyor. Başvuru için ise sadece 2 bin TL ücret ödemeniz yeterli. Bu fırsatlardan son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2023'e kadar faydalanabilirsiniz.

Reeskont Kredisi

İhracatınızın finansmanını sağlarken, TCMB kaynaklı kredi seçenekleri size büyük kolaylık sağlar. Örneğin, 90 gün vadeli kredilerde faiz oranı %25, 240-720 gün vadeli kredilerde ise faiz oranı %26 seviyelerindedir. Bu krediler için başvuruda bulunmanız halinde, %40'lık ihracatınızı TCMB'ye satmanız gerekmektedir.

İhracata Hazırlık Kredisi

KOBİ veya KOBİ dışı işletmeler için özel olarak sunulan bu kredi programı, size 120 gün vadeli kredilerde 4 taksitli geri ödeme seçeneği sunar. Faiz oranı yıllık %27,5 olarak belirlenmiştir. Ayrıca, 720 gün vadeli YP krediler de başvuru yapabilirsiniz.

Uluslararası Nakliyat ve Pazarlama Kredisi

Uluslararası nakliyat ve taşıma işleriyle uğraşıyorsanız, TL veya YP cinsinden kredi kullanma şansınız bulunuyor. 1 yıl vadeli TL kredilerde faiz oranı %27,5 seviyesindedir. Bu kredilerde de %40'lık ihracatınızı TCMB'ye satmanız gerekmektedir.

Döviz Kazandırıcı Hizmet Kredisi

İşletmenizin yurtdışında sunduğu hizmetleri finanse etmek isterseniz, TL veya YP cinsinden faydalanabilirsiniz. TL kredilerde 1 yıl vadeli kredilerde faiz oranı %27,5 olarak belirlenmiştir. YP cinsinden kredi seçeneklerinde ise 2 yıl vadeli krediler mevcuttur.

İhracata Yönelik İşletme Sermayesi Kredisi

İşletmenizin işletme sermayesi ihtiyacını karşılamak için 3 yıla kadar uzayan vadelerde YP cinsinden kredi kullanabilirsiniz. Kredi faiz oranları vade ve firmanın KOBİ/KOBİ DIŞI statüsüne göre değişir.

İhracata Yönelik Yatırım Kredisi

İşletmenizin yatırım gereksinimlerini karşılamak için bu kredi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Kredinin vadesi ve faiz oranları firmanızın özelliklerine göre belirlenir. Türk Eximbank kredileri ile ihracatınızı büyütmek ve kazanç sağlamak artık daha kolaydır. Siz de bu fırsatlardan yararlanmak için başvurularınızı son tarih olan 31 Aralık 2023'e kadar yapabilirsiniz.

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp