Freelance Dış Ticaret Uzmanı Nasıl Olunur?

Blog

image

Freelance Dış Ticaret Uzmanı Nasıl Olunur?

Günümüzde pek çok sektör dijitale geçiş yapmaktadır. İnternet bağlantısı ve bilgisayarı olan çalışanlar bu sektörlerde freelance istihdam edilebilmektedir. Freelance çalışma bir ofise, bir kuruma bağlı kalmadan çalışma anlamına gelmektedir. Dış ticaret uzmanı olmak isteyenler, internet bağlantısı ve bilgisayarın olduğu her yerden çalışabilirler. GoTradeGo bünyesinde çalışan dış ticaret uzmanları, "freelance" çalışma rahatlığı, yüksek gelir ve geniş network ağına sahip olabilirler. Freelance dış ticaret uzmanı olarak çalışmak ve bu sektörde başarılı isteyenlerin sorularını yanıtlayalım.

 

Freelance Dış Ticaret Uzmanı Nasıl Olunur?
Uluslararası ticaret yapan firmalar yaptıkları ithalat ve ihracat süreçlerini yönetmesi için dış ticaret uzmanı ile çalışırlar. Bu süreçte ürün ve hizmet tanıtımı, pazarlaması, satışı, gümrük işlemleri ve nakliye işlemlerini dış ticaret gerçekleştirir. Ofis ortamı olmadan, herhangi bir kurumda bağlı kalmadan freelance dış ticaret uzmanı nasıl olunur? Dış ticaret genel olarak hava, kara, deniz ve demir yoluyla gerçekleşmektedir. Dış ticaret uzmanlarının bu noktalarda çalışmasına gerek kalmadan, yurtiçi ve yurtdışında diledikleri yerde çalışabilirler.

GoTradeGo geniş bir network ağına sahiptir. Freelance dış ticaret uzmanı olmak isteyenler, halihazırda bulunan müşteri portföyü sayesinde daha hızlı dış ticaret yapabilirler. GoTradeGo' ya üye olan dış ticaret uzmanları profillerine uzman oldukları ürünler ve pazarlar hakkındaki deneyim ve bilgilerini yazarlar. Bu sayede profil görünürlüğünüz artar ve dış ticaret yapmak isteyen firmalar size daha rahat ulaşabilir. Freelance dış ticaret uzmanı, firmanın ürünleri için en iyi Pazar ve fiyat araştırması yaparlar. Yaptıkları araştırmaları haftalık raporlar halinde firmalara iletirler.

İlginizi çekebilir: Dış Ticaret Uzmanı Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Freelance Dış Ticaret Uzmanı Olarak Para Kazanılır Mı? Firmalar, ithalat ve ihracat alanınca çalışan almak için yetkin birini tercih ederler. Çalışanlarda aranan kriterler; gümrük mevzuatlarına hakim, alanında uzman, sektörle ilişkisi olan, tecrübe sahibi ve en az bir yabancı dil bilmesi gerektiğidir. Ofiste çalışma zorunluluğu bulunmadan freelance dış ticaret uzmanı olarak para kazanılır mı, sorusuna yakından inceleyim.

Emek ve zaman harcayarak yapılan işlerde, projelerde belirli bir ücret veya komisyon oranı bulunur. GoTradeGo, ofise gitmeden ihracat ve ithalat alanındaki tecrübelerinizi kullanarak 100'den fazla müşteriyi bulmanızı sağlamaktadır.

Firmaların ülkemizde ve diğer ülkelerdeki müşterilere ve pazar yerlerine ulaşmasını sağlayan dış ticaret uzmanları firmaların belirledikleri komisyon üzerinden para kazanırlar. GoTradeGo' ya  üye olan dış ticaret uzmanları komisyon üzerinden yüksek kazanç elde edebilirler.

Bununla birlikte "GoTradeGo" üzerinden ilk ihracatını başarıyla gerçekleştirenler "ilk ihracatım" ödülünü kazanırlar.  Bu ödülün miktarı yine firmalar tarafından belirlenir.

Dikkatinizi çekebilir: Dış Ticaret Uzmanı Kimdir? Ne İşe Yarar?

GoTradeGo ile Freelance Dış Ticaret Uzmanı Olmanın Avantajları


Global pazarlara açılmayı sağlayan GoTradeGo platformu firmalar ve dış ticaret uzmanları açısından oldukça verimlidir. Ürün ve hizmetlerin tanıtımları, pazarlaması, gümrük ve nakliye işlemlerini, anlaşmalarını sağlayan dış ticaret uzmanları, bir saat aralığına ve ofise bağlı kalmadan freelance çalışabilirler. Peki, GoTradeGo ile freelance dış ticaret uzmanı olmanın avantajları nelerdir, neden GoTradeGo seçilmelidir.

GoTradeGo freelance çalışılmasına rağmen yüksek komisyon imkanı sunar,

Geleceğin özgür çalışma modeli ile dünyanın neresinde olursanız olun gelir sağlarken sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz,

 

Dış ticaret uzmanlarının en az bir tane yabancı dil bilmesi gerekir, fakat GoTradeGo ile yabancı dil bilmenize gerek yoktur,

Yeni müşteriler kazanmak ve yeni ülkelere ihracat yapmak için GoTradeGo geniş network ağıyla oldukça avantajlıdır.

Freelance dış ticaret uzmanı olmak isteyenler GoTradeGo' ya üye olup, profillerini doldurduktan sonra müşteri firmalar sizleri tercih ederler. Bu alanda yeterli bilgiye sahip iseniz GoTradeGo ile freelance dış ticaret uzmanı olarak çalışabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için sıkça sorulan sorulara göz atabilir ve diğer blog içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp