Fas'a İhracat Nasıl Yapılır?

Blog

image

Fas'a İhracat Nasıl Yapılır?

Kuzey Afrika’da yer alan Arap ülkelerinden biri olan Fas’ın nüfusu 37 milyona tekabül etmektedir.  Tarihi ve kültür açısından son derece zengin bir ülke olan Fas’da birçok ülkenin dili hakim durumdadır.  Sömürge ülkesi olması açısından farklı birçok dile ve kültüre sahip olan bu ülke ihracat açısından da ülkemize hatırı sayılır bir katkısı bulunmaktadır.  Nitekim son beş yılda ticari ilişkilerimiz en yüksek noktalara gelirken en büyük 28. ticari partnerimizdir. 

 

Türkiye’den birçok ürüne geçiş veren ülke ticari açıdan istikrarlı büyüme hızına sahiptir. Ticari faaliyetlerin yoğun olduğu düşünüldüğünde Fas ihracat nasıl yapılır sorusunu sizler için aydınlatmak istiyoruz. 

Her sektörde ürün kabul eden Fas’a ürün veya hizmet satmak istiyorsanız öncelikle size yardımcı olacak bir Dış Ticaret Uzmanı ile tanışabilirsiniz. GoTradeGo sizlere bu konuda yardımcı olacak, yurt dışında satış yapmanıza imkan sunacak dış ticaret uzmanları ile eşleşmenizi sağlar.

 

Türkiye ile Fas arasındaki ticari ilişkileri sağlamlaştıran TÜFİAD derneği ihracat ve ithalat konusunda köprü görevini üstlenmiş durumda.  Türkiye ve Fas’ın ticaret hacmi günümüzde 2,9 milyar dolar sınırını aşmışken, sizlerde Fas’a ihracat yapmak istiyorsanız gerekli işlem ve belgeleri mevzuata uygun şekilde hazırlamalısınız.

 

Fas’a İhracat Yaparken Gerekli Olan Belgeler

 

-          Ürün ve hizmetlerinizi tanıtmayı amaçladığınız e-ticaret veya e-ihracat sitelerine sahip olmalısınız.

-          Şirketinizin varlığını yetkililere belgelerle kanıtlamanız gerekmektedir

-          Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesini hazırlamalısınız

-          Fas’a ihraç edilen ürünler için EUR-MED  dolaşım belgesini almalısınız

-          Yurtdışı kargo belgelerini eksiksiz olarak tamamlamalısınız

-          Ticari faturalarınız hazır bulunmalıdır

-          İhraç edilecek ürünlerin kalite belgelerini ve gerekli sertifikaları hazırda bulundurmalısınız

-          Konşimento belgesine sahip olmalısınız

-          Gıda ticareti gerçekleştiriyorsanız helal kesim sertifikasına sahip olmalısınız

-          Yükleme (Çeki) belgesi almalısınız

 

Fas ihracat konusunda size doğru yolu gösterecek, satış ve gönderim kısmında tüm süreci yönetecek Dış Ticaret Uzmanı ile ihracatınızı hızlı ve sorunsuz  bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Üretici olarak ürün ve hizmetlerinizin yurt dışı pazarına ulaşarak markanızı büyütme, kârınızı arttırma şansına sahipsiniz…

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp