E TİCARET DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Blog

image

E TİCARET DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Firma ve işletmelerin ticari olarak dünyaya açılmalarına imkan sağlayan ihracat markanızın büyümesini mümkün kılar. Teknolojinin ve internetin ilerlemesi, gelişmesi her alanda yer alması günümüzde yaygınlaşması ihracat alanına da etki etmesini sağlamıştır. 

 

E-ihracat yurtdışına ürün veya hizmet satışını ifade eden ihracat modelidir.  E-ticaret tanımı ve oluşumunu kısaca; e-ticaret yolu ile satılan ürün yada hizmetlerin  mikro ihracat kuralları çerçevesinde ETGB E-Ticaret Gümrük Beyannamesi ile yurt dışındaki alıcı müşteriye gönderilmesi, satılması denilebilir.

 

Elektronik ortamda yapılan ihracat odaklanan, gelişimi ve iyileştirilmesi üzerine çalışan danışmalık hizmetine E-ihracat danışmalığı adı verilmektedir. 

İşletmelerin ve firmaların e-ihracat avantajlarından yararlanmasını, karşılarına çıkan zorlukları aşmalarını sağlayan profesyonel bir hizmettir. 

 

E-İhracat Danışmanı Ne İş Yapar?

 

  • İşletmelerin ürün ve hizmetlerini dünya çapında pazarlamalarını sağlar
  • Satış ve teslimat işlemlerini optimize eder
  • E-ihracatın uygun yasal ve vergi mevzuatlarına göre gerçekleşmesinde yardımcı olur
  • Uluslar arası Pazar aramalarının aratmasını sağlar
  • Müşteri ağının genişletmelerine destek verir
  • Küçük ve orta ölçekli işletmelerin rekabet güçlerinin artmasını amaçlar

 

Yerel pazarlarla birlikte geniş pazarlara açılmak isteyen firma ve işletmelerin karşılaşacağı zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olan e-ihracat danışmanları ihracat alanında en iyi sonuçları almanızı hedefler. 

GoTradeGo, e-ihracat alanında size yol gösterecek olan Dış Ticaret Uzmanlarıyla tanışmanızı sağlayarak, daha verimli sonuçlar almanız konusunda sizlere destek olur. İşletmeler için e-ihracat danışmanlığı almak her anlamda büyük bir avantaj sağlarken, ihracat faaliyetlerinin artmasına imkan sunar…

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp