Dokuz Eylül Üniversitesi Ve GoTradeGo İş Birliği

Blog

image

Dokuz Eylül Üniversitesi Ve GoTradeGo İş Birliği

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencileri  ve Gotradego işbirliği ile yapılan sosyal sorumluluk proje kapsamında  Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencilerinin henüz daha mezun olmadan dijital ortamda  iş hayatına atılarak  freelance çalışma imkanı sunularak kendilerini geliştirme  ve tecrübe sahibi olmalarına imkan tanımaktır.

Proje Kapsamı:

İthalat/ihracat alanında bir pazaryeri olarak görev alan GoTradeGo firmaların dış ticarete açılma ve yeni müşteriler kazanması için firmalar ile dış ticaret uzmanlarını bir araya getirmektedir. Bu bağlamda Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencileri yani geleceğin dış ticaret uzmanları için yeni bir protokole imza attı.

Gelişen ve dijitalleşen dünyaya global olarak uyum sağlamak adına freelance çalışmanın dünyada yaygınlaşarak artması göz önünde bulundurularak, proje kapsamındaki öğrencilerin henüz daha öğrenciyken backround oluşturmaları ve mezun olduklarında donanım sahibi olmalarının yolu açılarak vizyonlarını geliştirmek amaçlanmaktadır.

Proje İzleme ve Kontrol:

Projede yer alan öğrencilere eğitim verilerek bu eğitimler dahilinde öğrendiklerini uygulamaları konusunda GoTradeGo tarafından destek verilmektedir.

Proje Kapatma:

Dünya ile bağlantıda kalarak global çapta Türkiye’ye ithalat yapan firmaların verilerini toplayarak bir data havuzu oluşturmak, freelance çalışarak bu datalarla para kazanmanın ek gelirden çok daha öte olduğu fikrinin öğrencilere kazandırılması. Bu konuda verilecek eğitimlerle öğrencilerin donanım sahibi olması, global dünyaya ve  iş hayatına daha şimdiden entegre olmaları sağlanmaktadır.

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp