Dış Ticaret Firmaları Ne İş Yapar? Çalışmak Faydalı Mı?

Blog

image

Dış Ticaret Firmaları Ne İş Yapar? Çalışmak Faydalı Mı?

Dış ticaret danışmanlık hizmeti, küresel piyasalarda varlık göstermek isteyen ve gösteren işletmelerin daha verimli çalışmasını sağlamaktadır. İşletmelerin uluslararası pazarda faaliyet göstermeleri konusunda firmalara danışmanlık yapar. Dünya çapında mal veya hizmet satın alma ve satma olanakları, yurtdışı temaslarının kolaylaşmasını ve nasıl yapacakları konusunda yol haritası çıkarırlar. Firmaların dış ticaret departmanlarındaki yaptıkları işlemleri daha verimli hale gelmesini sağlarken, ithalat ve ihracat hacimlerini büyütmeye yardımcı olmaktadır. GoTradeGo olarak dış ticaret danışmanlık firmaları sorularını detaylı olarak inceleyelim. 

 

Dış Ticaret Danışmanlık Firmaları Nedir?
Dış ticaret danışmanlık firmaları, firmaların dış ticarette yapması gerekenler konusunda yardımcı olmaktadır. Dış ticaret departmanı ve dış ticaret departmanı çalıştıran işletmeler danışmanlık firmaları ile ortaklaşa çalışabilirler. Küçük bir işletmeniz varsa veya yurt dışına ilk satışını yapacak firmanız varsa danışmanlık firmaları ile bu işlemleri kolaylaştırabilirsiniz. Dış ticaret danışmanlık hizmeti almak isteyen işletmelerin, dış ticaret çalışanı çalıştırması ve departmanlarının bulunmasına gerek yoktur. Bu sayede oluşabilecek departman ve çalışan giderlerini daha etkili ve verimli kullanabilirsiniz.

Dış ticaret danışmanlık firmaları, şahıs, limited, kolektif ya da anonim şirketiniz üzerinden ihracat yapmanızı sağlamaktadır. İhracat sürecinde yapılması gerekenleri, dış ticaret uzmanı ve dış ticaret departmanının yapması gerekenleri yapmaktadırlar. 

Dünyanın en büyük ihracat networkü sayesinde ürünlerinizi tecrübesi olan ve halihazırda müşteri portföyü bulunan ihracat sorumlularını ve uzmanlarını bulabilirsiniz. Dış ticaret danışmanlık firmalarının ne iş yaptığına daha detaylı bir şekilde sizlere aktaralım.

İlginizi çekebilir: İhracat Türleri Nelerdir?


Dış Ticaret Firmaları Ne İş Yapar? 

Dünya piyasasında yerini almak isteyen işletmeler, mal veya hizmet satış işlem sürecinin yönetilmesi için dış ticaret uzmanı çalıştırırlar. Bunu profesyonel ve müşteri portföyü bulunan bir firmadan almak isteyebilirler. Bu konuda dış ticaret firmaları ne iş yapar, daha yakından inceleyelim.

GoTradeGo bünyesinde bulunan dış ticaret alanında uzmanlar sayesinde her ürün ve hizmeti kolaylıkla ihraç edebilirsiniz. Ürün grubu ya da hedef pazara göre şirketinizin ticaret yapması için uygun dış ticaret sorumlusunu bulabilirsiniz ve dış ticaret sorumlunuzun sizin için bulduğu müşterilerle anlaşma sağlayabilirsiniz.

Danışmanlık firmaları, uluslararası iş geliştirme ve pazarlama konularında danışmanlık hizmeti verirler,

Danışmanlık yapılan firmaların faaliyet gösterdiği ya da iş yapmayı düşündüğü yurt dışı finans piyasaları araştırır,

Uluslararası yatırım fırsatları, rakip firmalar ve iş uygulamalarını araştırmak, bunlarla ilgili teklifler geliştirmek ve önerilerde bulunurlar,

İthalat ve ihracatı düzenleyen yasal düzenlemelere uyulması konusunda tavsiyelerde bulunurlar. Firmanız için danışmanlık hizmeti almak için aklınızda sorularınız varsa çalışmanın faydalı olup olmadığını inceleyelim.

Dış Ticaret Firmaları ile Çalışmak Faydalı Mı?
Dış ticaret firmaları, ticaret hacminin büyümesi için oldukça öneme sahiptir. İlk kez çalışmayı düşündüğünüz dış ticaret firmaları ile çalışmak faydalı mı, sorusuna bakalım;

GoTradeGo dış ticaret danışmanlık hizmeti, kısa sürede müşteriye ulaşmanızı sağlamaktadır. İhraç etmek istediğiniz ürüne, sahip olduğunuz kalite ve yönetim sertifikalarına, ürünün kalitesine, üretim ya da üründeki esnekliğinize göre bu zaman 15 gün ile 6 ay arasında ihracat yapmanızı hedeflemektedir.

Yapılan ticari faaliyetlerin raporlanması ile iş takibinin güvenli bir şekilde yapılmasını sağlar,

 

İşletmelerin personel maliyetlerini düşürürken o bütçenin daha verimli kullanılmasını sağlar,

Tecrübeli ve dinamik uzmanları ile olabildiğince kısa sürede ihracatın gerçekleşmesini ve bu ticari işlemlerin, performansların raporlanması ve bu hizmeti alan firmaların hedefleri doğrultusunda aksiyon alınmasını sağlar,

Firmaların bütçelerinin, tanıtım, pazarlama, dağıtım, lojistik, gümrük giderleri gibi birçok alanda doğru yönlendirilmesini sağlamaktadır.

GoTradeGo olarak uzman sorumlularımızla işinizi büyüterek globalleşme fırsatı sunmaktayız. İthalat veya ihracata başlamak ya da mevcut müşteri sayınızı artırmak için doğru pazarı, doğru ürünü bulmanızı yardımcı olmak isteriz. Bunu sağlamak için GoTradeGo ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp