Dağılımlı İşgücü Fırsatıyla İhracata Yön Verin

Blog

image

Dağılımlı İşgücü Fırsatıyla İhracata Yön Verin

GoTradeGo’ya kayıtlı dış ticaret profesyonelleri sayımız 1000’i geçti. Türkiye, Almanya,  ABD, Dubai dâhil olmak üzere 15 ülkeye dağılmış durumdalar.

Bazılarının yerleşik bir evi bile yok, seyahat ediyorlar. Gerek karavan gerek Airbnb olsun her gün, her hafta veya her ay yeni bir yerdeler. Güçlü bir Wİ-Fİ buldukları sürece nerede olduklarını ve nerede yaşadıklarını önemsemiyoruz.

Dağılımlı iş tercihimiz kazara ortaya çıkan bir fikirden ziyade en başından beri bilinçli bir seçimdi. Uzaktan kelimesini kullanmadığıma özellikle dikkat edin çünkü, bu kelimenin uyandırdığı etki bazı insanlar önemlidir, bazıları ise değil manasına gelmesidir.  İşimizi tanımlamada “dağılımlı”yı tercih ediyorum, herkes eşit bir oyun sahasında. Bence dağılımlı bir iş gücü bir şirket kurmanın en etkili yolu!

 Kilit nokta buna bilinçli yaklaşmak. GoTradeGo’yu kurduğumuzda ilk 40 iş alımı bizzat tanışmadığım kişilerdi. Bana kalırsa yetenek ve zekâ dünyada insanlara eşit bir şekilde dağılmış ancak fırsat öyle değil. Dış ticaret yapan firmalar bulundukları şehirlerde personel ilanı veriyorlar.  Birkaç şubesi olan firmalar daha geniş bir alanda yetenek ve tecrübeli uzman personel arayabiliyor. Türkiye’de yetişmiş İstanbul’da yaşayan birini işe almak yerine dünyanın neresinde olursa olsun orada yaşayan, çalışan, uyuyan birinden faydalanabilirsiniz.

Dış ticaret uzmanlığı gibi, belli saatlerin önemli olduğu bir pozisyonda değilseniz kendi planınızı yapabilirsiniz. Herkesin kendi köşesi olabilir, kendi penceresi, yemek istediği şeyler, ne zaman müzik dinleyeceği ve ne zaman sessizlik olacağını seçebilirsiniz. İşe gidip gelme vaktinden tasarruf ederek daha önemli aktivitelere vakit ayırabilirsiniz. Dağılımlı bir işgücü ihracat/ithalat yapmak isteyen ve dünyaya açılmak isteyen firmalar için oldukça verimli bir yöntem.

Peki uzaktan şirketin süreçlerini nasıl mı takip edeceksiniz?

GoTradeGo bu konuda ihtiyacınız olan süreçlerin kolaylığını sağlıyor. Sisteminiz içindeki mesajlaşma, randevu oluşturma, raporlama gibi bölümleri kullanarak kolaylıkla iletişimde kalabilirsiniz. Çalışma şeklinizi değiştiren şeyler artık nesneler değil. Bilgisayarınızdan erişebildiğiniz şeyler.

Global düşünün, dilediğiniz yerden çalışın ve potansiyelinizi keşfedin.

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp