Amerika Pazarına Nasıl İhracat Yapılır?

Blog

image

Amerika Pazarına Nasıl İhracat Yapılır?

 

 

Ürün veya hizmetinizi Amerika Birleşik Devletleri’ndeki potansiyel müşterilerinize ulaştırmak veya satmak işletmenizi büyütme konusunda sizlere büyük bir fırsat sunar. Gayri safi dünya hasılasının %25’ini temsil ederek elinde tutan ABD, dünyanın en büyük ekonomisini elinde tutmaktadır.

2020 yılı verilerine göre dünyanın 2. Büyük ithalatçısı olan ABD, 2,7 trilyon dolarlık mal ve hizmet ithal ederek Avrupa Birliği’nin hemen ardından 2.ci sırada yer almıştır.  Bu sebeple Amerika pazarında yer almak, potansiyel müşterilerinizi ulaşarak ağınızı genişletmek markanızın bilinirliğini ve değerini arttırmak anlamına gelir.

 

ABD’de ihracat yapmak, potansiyel müşterilere ulaşmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Farklı eyaletlerden oluşan ABD pazarında her eyalete özgü tarifeler, vergiler ve gereksinimler mevcuttur.  Bu kısımda ABD’de ihracat yapmanızda sizlere yardımcı olacak bir iş ortağı bulmanız en etkili ve en kolay yoldur.  ABD’de pazarını bilen, deneyimli bir Dış Ticaret Uzmanı ile çalışarak karlı bir ortaklık gerçekleştirebilirsiniz.

 

Uluslararası Ticari Şartlar (INCOTERMS) konusunda bilgi sahibi olan Dış Ticaret Uzmanları, ihraç edilecek ürünlerinizin alıcıya ulaşması prosedürünü işletmeniz adına gerçekleştirerek sizi büyük bir iş yükünden kurtarır.

GotradeGo, konusunda deneyimli Dış Ticaret Uzmanları ile sizleri bir araya getirerek, yurt dışına ve Avrupa ülkelerine ürün/hizmet satışında bulunmanızda büyük fırsatlar oluşturur.  Sistemdeki en yetkin Dış Ticaret Uzmanı ile eşleşerek, işletmeniz adına ihracat süreçlerini optimize etmesine izin vermelisiniz.  Bu sayede müşteri ihtiyaçlarınıza daha iyi odaklanabilir, satışlarınızı arttırma imkânı bulabilirsiniz.

 

ABD pazarına başarılı bir şekilde girebilmek, gerekli yükümlülükleri yerine getirebilmek adına sizlere doğru yolu gösterecek olan Dış Ticaret Uzmanını GoTradeGo’da bulun…

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp