Afrikaya İhracat Nasıl Yapılır?

Blog

image

Afrikaya İhracat Nasıl Yapılır?

Yoğun nüfusu sebebiyle birçok ülkenin ihracat konusunda ilgisini çeken Afrika kıtası, ihracatta tüm gözlerin üzerine çevrilmesine neden oluyor. Ortalama 1,25 milyarlık nüfusa sahip olan Afrika’ya ihracat nasıl yapılır sorusunu yanıtlayarak doğru cevaplara ulaşmanıza yardımcı olmak istiyoruz. 

 

2013 yılında ülkemizden Afrika’ya gerçekleştirilen  ihracat rakamı 13.7 milyar dolar iken 2016 yılında bu rakam 11.4 milyar dolar olarak belirtilmiş durumda. Ülke olarak toplam 550 milyar dolarlık ithalata sahip olan Afrika’nın toplam ithalatında daha fazla yer almak isteyen firmalar yeni Pazar yeri arayışlarına girmiş durumda.

 

İhracatta tüm gözlerin üzerinde olduğu Afrika kıtasına her geçen gün ülkemizin etkinliği artarken bu dev pazarda daha fazla yer bulduğumuzda su götürmez bir gerçek. 

Büyümek, ürünlerini uluslar arası pazarda satmak isteyen firmalar ve kuruluşlar için ihracat kaçınılmazdır. 

 

Afrika’ya ihracat gerçekleştirmek için öncelik olarak Alım Yapan Ülkeler araştırılmalı, Afrika’da İthalatçı Ülkeler belirlenmelidir.

icerikResimler/893313030_70684.jpg

 

 

Afrika pazarına girmeden önce ürün bazında inceleme yapılması, daha önceki yıllarda yapılan ihracatın detayları incelenmelidir. 

Ülke bazında inceleme iyi bir fikirken, direkt olarak ülkeyi ziyaret etmenizde de büyük fayda vardır.  Gerçekleştireceğiniz ziyaret sırasında nüfus beklentilerini keşfedebilir, büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

 

Pazar araştırması konusunda destek almak, profesyonel kişiler ile çalışmak istiyorsanız GoTradeGo’yu incelemelisiniz.  Konusunda deneyimli ve profesyonel Dış Ticaret Uzmanları ile bir araya gelmenizi sağlayarak globalleşen dünyada hayalinizdeki konuma ulaşmanızı mümkün kılar…

Cevapla

E-Posta Adresiniz yayınlanmayacak. Bu alan gereklidir *

Whatsapp